O MNĚ

Eva Žáčková copywriter

Jak člověk přijde ke copywritingu

Jako dítě jsem snila, že se stanu veterinářkou. Po dvacítce jsem si představovala, že dosáhnu světového uznání jako filozofka posthumanismu. Nakonec se ze mě stala máma, která nikdy nedovolí psa, a celkem slušná výzkumnice a univerzitní lektorka.

Když jsem si uvědomila, že moje čtvrté gumy se pomalu začínají sjíždět (to se děje lidem přibližně po 35. narozeninách),  rozhodla jsem se, že ten příběh posunu zase o kus dál. Tedy až na toho psa.

Po dekádě strávené v univerzitním prostředí výukou a výzkumem v oblasti filozofie vědy a techniky, posthumanismu a interakce člověka a stroje jsem opustila akademickou bublinu. Vydala jsem se na dráhu profesionálního copywritera.

Oprášila jsem svou lásku k psaní, zapojila svůj analytický mozek vytrénovaný výzkumem, přidala zkušenost s propojováním oborově vzdálených disciplín a voilà – tady mě máte.

Pro koho píšu

Zaměřuji se na témata spojená s novými technologiemi, inovacemi a umělou inteligencí. V mém portfoliu najdete insurtech a fintech startupy, největšího českého telco operátora, AI centrum nebo spolupráci se skupinou PPF.

Pohybuji se převážně ve vodách B2B marketingu. V oblasti B2C se specializuji na SMS kampaně. K novým tématům mám hlavu otevřenou.

Píšu v češtině a angličtině. Text vnímám vždy v kontextu vaší marketingové strategie, s ohledem na UX a design.

V čem je moje copy jiné

Moji klienti si často stěžují na špatnou zkušenost s copywritery, kteří nebyli schopni jejich téma vstřebat. Dodané texty se na web většinou nedostaly, protože před lidmi z oboru, před klienty a konkurencí by neobstály.

Pro mě je pronikání do nových a složitých témat letitá rutina. Na univerzitě je to denní chléb akademika. Kromě toho jsem se dlouho věnovala metodám analýzy textu a učila studenty, jak pracovat s informacemi, jak se vyhnout desinterpretacím, kde hledat relevantní zdroje.

Několik let jsem vedla výzkumnou skupinu složenou z biomechaniků, matematiků, programátorů, filozofů, sociologů i kybernetiků. Naučila jsem se rychle hledat mosty mezi různými doménami a našla způsoby, jak přeložit složitá témata do srozumitelného jazyka.

V copywriterském řemeslu jsou tyhle schopnosti k nezaplacení. Obzvlášť když je váš produkt sofistikovanější než tenisky. Texty, které vám napíšu, neskončí v šuplíku. Podepíšete je rádi.